неділя, 8 серпня 2010 р.

Joel on Software

Сьогодні я відкрив для себе Джоеля Спольські!

Почалося все з того, що я після чергового проведеного телефонного інтерв’ю, вирішив почитати десь відрекомендовану статтю про те як ці інтерв’ю варто проводити. Це була стаття “The Phone Screen” by Joel Spolsky. Стаття сподобалася, хоч специфіка телефонних інтерв’ю які я проводжу трохи інша, бо у нас кандидати таки пишуть код на телефонних інтерв’ю.

Можливо хтось скаже, що я сидів у танку, але я справді лише чув десь, що всі хвалять цього Джоеля, але сам нічого з його творінь не читав. Можливо через те, що я взагалі мало читаю... Не складається у мене щось ні з якими проявами літератури…

Так от, після прочитання статті я побачив під нею лінк на наступну статтю: The Guerrilla Guide to Interviewing (version 3.0). От після цієї статті мене затягнуло! Реально отримав купу задоволення від її прочитання! Її було настільки легко і приємно читати, наче вона була написана спеціально для мене. Сподобалося як автор виділяє курсивом ті слова на яких хоче зробити наголос, таке відчуття, що не читаєш, а він сам розповідає. Плюс формат блогу додає довіри до автора, так ніби читаєш блог свого друга. І ці картинки в статті! Вони ніби не мають ніякого відношення до вмісту, але так гарно вписуються і розбавляють її, водночас не відволікаючи від читання. Не знаю, може це все вже давно відомі прийоми, але на мене вони подіяли безвідмовно, мені хочеться читати його статті ще.
Ну і найголовніше – вміст! Справді, багато дуже цікавої і корисної інформації. Роками зібраний досвід гарно і доступно проаналізований і поданий на тарілочці! Всім раджу до прочитання! Чув, що статті Джоеля Спольські були всі разом видані у вигляді книги. Також чув, що вони були перекладені на російську мову. Не знаю, чи в перекладі зберігся той приємний для читання стиль автора, але найголовніше – вміст, повинно було зберегтися.
Тож я планую в найближчому майбутньому почитати ще кілька статей цього автора.

Ну і на сам кінець, якщо ви хочете користуватися порадами Джоеля, варто пам’ятати, що вони працюють лише якщо ви будуєте ідеальну компанію ;)

3 коментарі:

 1. Ну про тест Джоеля напевно всі чули, а деякі компанії навіть хваляться, що набрали скількись там балів по ньому.
  Взагалі із ім'я Джоеля Спольські багато чого пов'язано, крутий чувак, однозначно

  ВідповістиВидалити
 2. Ну та... Вже майже 20 років в бізнесі - досвіду у нього купа! Приємно, що має бажання ділитися з іншими.

  ВідповістиВидалити
 3. Я також читав його статті, правда якось давно то було і щось останнім часом не повертався до них. Потрібно наздоганяти :)

  ВідповістиВидалити