неділя, 30 січня 2011 р.

Час рахувати податки

От і настав знову цей час. Їх всі так ненавидять, вони невблаганні, не оминають ні бідних, ні багатих, ні програмістів – податки! І як кожного року, з січня по квітень всі заповнюють податкові декларації в надії на те, що держава змилостивиться над ними і поверне їм частину відібраних грошей. Насправді, я так розумію, що хоч трохи повертають завжди, бо податкова в США не дурна і податків забирає завжди “з запасом”.

Маючи позитивний досвід з минулого року, я цього року знову скористався послугами онлайн сервісу, який суттєво спрощує процедуру заповнення усіх форм. Навіть боюся уявити скільки часу мені б зайняло заповнення всіх цих документів вручну. Адже, не зважаючи на те, що онлайн сервіс сам скопіював більшість даних з моїх минулорічних форм і мені залишилося буквально поміняти кілька циферок і увесь час тиснути “далі”, вся ця процедура зайняла 2-3 години! Найбільше мене загнало в кут питання, де мене попросили переписати якусь там циферку з такого то рядка якогоїсь там форми, а в мене тої форми нема, та й взагалі я її ніколи не бачив. Я так дивився на то питання, перечитував його багато разів... аж потім помітив маленьким шрифтом внизу щось типу: “якщо ви такої форми не заповнювали і у вас її нема, то пропустіть це питання”.

Ну в будь якому разі, воно було того варте, бо вийшло, що мені повинні повернути суму більшу ніж зарплата за пів місяця.

Ну і на сам кінець, кілька “перлів” на які я наткнувся під час заповнення податкових форм:
• В кількох місцях можна ввести суму яку ви програли в азартні ігри, таким чином зменшивши свої податки.
• “Офіційно зареєстровані шлюбні пари за законом Каліфорнії повинні заповнювати податкові документи в статусі “одружені”. Одностатеві шлюби укладені в Каліфорнії між 16 червня 2008 і 5 листопада 2008 вважаються законними.”
• “Поставте галку, якщо всі наступні пункти виконуються для вас: ...”. Один з пунктів: “Ви не померли.”

4 коментарі:

 1. А то ти там заповнюєш і всі свої видатки? Типу на пиво у 2010 році я потратив Х грошей, на культурні заходи Y, на благодійність Z.

  ВідповістиВидалити
 2. А коли вони основні податки знімають "з запасом" із зарплати?

  ВідповістиВидалити
 3. Ну є витрати, які можуть бути вирахувані з твого прибутку за рік і, таким чином, зменшити розмір податку. Наприклад, благодійність, покупка будинку, гібридної машини, деякі медичні витрати, інші податки...

  Так, зазвичай податки автоматично знімають з зарплати, з розрахунку на те, що ти будеш отримувати таку зарплату весь рік.

  ВідповістиВидалити
 4. Один з пунктів: “Ви не померли.”
  ГГГГ :)
  Філософське питання...

  ВідповістиВидалити